Jakie filtry możemy kupić?

Tematyka filtracji wody jest dość złożona. Zasadniczo opis procesu filtracyjnego powinno się rozpocząć od nakreślenia aspektów chemicznych i towarzyszącym im przemian. Mimo wszystko chcę to pominąć. Chciałbym wytłumaczyć dość prostym językiem jak funkcjonują filtry do wody. W Polsce dostępne są różnego rodzaju urządzenia filtrujące. Ich katalog dostępny jest na stronie producenta pod adresem http://www.ultrafiltracja.pl/. Mechanikę działania opierają o specjalne wkłady lub złoża, których zadaniem jest oczyszczenie wody z danych związków.

Filtry mechaniczne zawierają wkłady z dużym mikronażem, wychwytujące z wody piasek, osad oraz żwir. Używane są często z wkładem polipropylenowym, ale oprócz tego są także inne dedykowane wkłady. Są także wkłady węglowe, odpowiedzialne za eliminacje chloru oraz metali ciężkich. Kupić możemy również mineralizatory, które podnoszą stężenie minerałów w systemie odwróconej osmozy oraz wkłady do ciepłej wody.

Oprócz różnych rodzajów wkładów, mamy również dane złoża. Zaaplikować możemy żywicę kationitową, crystal right, lub polifosforan, które zmiękczają wodę, eliminując z niej żelazo i mangan. Drugim rodzajem złoża jest klarsanit, defeman, greensand lub birm – czyli te, które odżelaziają i odmanganiają wodę. Do dyspozycji mamy także filtr ze złożem węglowym, który eliminuje chlor.

Dodaj komentarz